#rozkodujINCIDLACZEGO KREM NIE DZIAŁA?KOSMETYKI

Gdzie mam szukać wiarygodnej wiedzy o kosmetykach?

By 16 grudnia 2017 No Comments

W języku angielskim jest takie wyrażenie „take it for granted” co tłumaczy się jako „przyjąć za pewnik”. W przypadku pielęgnacji naszej skóry, działań mających na celu zachowanie jej zdrowie i piękny wygląd, nic nie jest „for granted”. Wiedza dotycząca naszej skóry zmienia się. Ostatnie odkrycia pokazują, że nasz mózg nie jest zakodowany na odnowę skóry (tak jak w przypadku innych organów naszego ciała). Mamy coraz nowsze składniki aktywne, nowe technologie, nowe produkty kosmetyczne. Skąd wiedzieć jak dbać o skórę? Skąd wiedzieć, że dany składnik jest wart naszego zaufania i rzeczywiście da widoczne efekty?Skąd czerpać wiedzę by wiedzieć?

Oczywiście pierwsze źródło to internet, ale czy cała dostępna wiedza jest w internecie? Czy jest dokładna, w 100 % wiarygodna i pełna? Ponieważ w kwestii naszej skóry nic nie jest pewne na zawsze, możemy otwarcie powiedzieć, że nie, wiedza w internecie jest niepełna, nie jest w 100 % wiarygodna,  a duża jej część, ta najbardziej popularna i najłatwiej dostępna często jest też niedokładna czy nawet nieprawdziwa. Co nie zmienia faktu, że internet stanowi kopalnię wiedzy. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak szukać, by wykopać diament.

Gdy pisałam artykuł o witaminie C do jednego z urodowych magazynów poświęciłam ponad 48 godz. na przeszukanie internetu w poszukiwaniu materiałów. Na samo poszukiwanie! (nie na przeczytanie, bo te miały w sumie ponad 100 stron A4 ;))

Czy są zatem inne miejsca, gdzie wiedzy o pielęgnacji można szukać? Zawsze jeszcze są książki. Jednak naukowe pozycje nie zawsze są łatwe do przeczytania dla zwykłego konsumenta i nawet jeśli kupię książkę o składnikach aktywnych, to skąd mam wiedzieć jak ocenić krem na jej podstawie. No i najważniejsze, czy mam czas na to, by się jeszcze zagłębiać w tę kwestię?

Ja, oprócz książek, stawiam też na ekspertów dzielących się swoją wiedzą z innymi, najlepiej na żywo.

I znowu pojawia się problem, jak wybrać właściwego eksperta i właściwe miejsce do spotkania go. Dużo jest w świecie kosmetologii i medycyny estetycznej kongresów związanych z wiedzą, choć często zamiast wiedzy są tylko stoiska wystawowe producentów kosmetyków.

Nie jest łatwo prawda?

Ja czuję się czasami zagubiona, więc mogę sobie wyobrazić co Ty czujesz na wieść o poszukiwaniu wiedzy. Tp dlatego najczściej kierujesz się opinią innych użytkowniczek, konsultantek, blogerek etc. To niestety nie wróży dobrze Twojej skórze. Pisałam o tym tutaj.

Moją rolą, rolą Skin Eksperta, jest dbać o skórę kobiet i mężczyzn. Dlatego czytam artykuły naukowe, prasę branżową, książki naukowe i uczestniczę w kongresach/sympozjach. Weryfikuję zdobywaną wiedzę w różnych żródłach, dzięki temu potem mogę się z Wami dzielić nową, sprawdzoną wiedzą.

Na początku października uczestniczyłam w sympozjum kosmetologicznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjazna Kosmetyka. Program bogaty, z doświadczonymi ekspertami w swoich dziedzinach. Dr Tilszer mówiła o mezoterapii, prof. Ciupińska o wpływie stresu na skórę (o tym będzie oddzielny artykuł), dr Markowski o leczeniu światłem, ponadto sesja trądzikowa i wiele innych tematów również biznesowych. Ja czekałam z niecierpliwością na dwa wykłady dr Desmonda Fernandesa: o mikronakłuwaniu i witaminie A (retinolu), aby uzupełnić wiedzę, uporządkować ją i wiedzieć jak ją zastosować w praktyce. Przez całe dwa dni chłonęłam jak gąbka. Byłam zachwycona!!!

Kolejny wartościowy kongres już ten weekend. A ja poszłam jeszcze dalej – od piątku zaczynam studia dotyczące bezpieczeństwa i jakości kosmetyków. To dopiero będzie potężna dawka wiedzy 🙂 

Co z tego wyniknie dla Ciebie? Po pierwsze jeszcze skuteczniejsze pielęgnacje dla moich klientek, lepsza ocena dostępnych kosmetyków, ale też artykuły na blogu, live’y na FB – krótko mówiąc będę się dzieliła swoją wiedzą z Tobą, abyś Ty mogła zająć się swoimi ważnymi kwestiami. Ja zajmę się Twoją skórą 🙂 

Agnieszka Zielińska 

Twój Skin Ekspert 

 

Podziel się ze mną swoim komentarzem lub napisz do mnie na maila: skinekspert@beautycode.com.pl

Pamiętaj też o mozliwości bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji przez Skype ze Skin Ekspertem. Możesz się zapisać w każdej chwili.

Leave a Reply