Jeśli masz skórę naczynkową i skłonną do podrażnień, bez wsparcia dobrego kremu ani rusz!

Z poprzedniego artykułu już wiemy co nie sprzyja skórze White skin, red lips and blood on face.naczynkowej oraz co powinien posiadać krem do pielęgnacji, aby wzmocnić nasze naczynka, osłabić rumień i chronić naszą skórę.

Dla przypomnienia, pielęgnacja skóry naczyynkowej powinna zawierać takie składniki jak:

  • witamina C,
  • Ginkgo biloba, czyli ekstrakt z miłorzębu japońskiego
  • Rutyna
  • wyciąg z kasztanowca

TO PODSTAWA!

Ciekawym, ale mało wykorzystywanym składnikiem jest azeloglicyna, która jest pochodną kwasu azelainowego. Pomimo swej nazwy kwas ten nie ma nic wspólnego z kwasami złuszczającymi (AHA/BHA). Składnik ten jest szeroko wykorzystywany w leczeniu zaczerwienień, podrażnień, ale też trądziku i  trądziku różowatego

Co jeszcze?

Ważne jest abyśmy przy wyborze kremu do skóry naczyniowej pamiętały, że powinien on zawierać filtry, chroniące przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych UV. Dodatkowo skutecznym estetycznie składnikiem będzie zielony pigment, który doskonale ukrywa zaczerwienione miejsca i sprawdza się świetnie jako baza pod podkład.

A jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo podrażniona i szczypie- wybierz krem z substancjami łagodzącymi takimi jak np.: pantenol czy allantoina.

Na rynku jest wiele dostępnych produktów do skory naczynkowej. Mój wybór to:

Iwostin Capillin krem wzmacniający naczynka SPF 20

Zawiera:  Algi Aldavine, które przeciwdziałają rozszerzaniu się naczyń włosowatych, wyciąg z kasztanowca, witaminę C, capillin kremtrokserutynę czyli pochodną rutyny, która zwiększa elastyczność naczyń włosowatych oraz przyspiesza cyrkulację krwi oraz zielony pigment. Dodatkowo, dość wysoka ( jak na krem dzienny) ochrona przeciwsłoneczna (SPF 20), sprawia, że bardzo lubię rekomendować ten produkt.

La Roche- Posay Rosaliac UV Riche 

Wśród składników mamy pochodną witaminy C, która wzmaRosaliaccnia ścianki naczyń krwionośnych, witaminę B3 i filtr UV Mexoryl XL, które chronią skórę przed podrażnieniami i promieniowaniem UV. Korektory optyczne neutralizują zaczerwienienie. Idealny do skóry reaktywnej i suchej.

Murad Redness Therapy Recovery Treatement Gel: Łagodzący żel do twarzy, niwelujący uczucie ściągnięcia i podrażnienia. Dzięki substancjom chłodzącym szybko zapewnia poczucie komfortu. Zawiera azeloglicynę, tlenek cynku, jagody goji oraz wyciąg z granatu. Wszystkie te składniki działają recovery muradprzeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Zielony kolor dodatkowo maskuje zaczerwienienia. Produkt z wyższej półki, ale jego skuteczność sprawdza się na tyle mocno, że jest rekomendowany również po zabiegach medycyny estetycznej, kiedy skóra jest bardzo podrażniona.

Biochemia urody serum azelo-oliwkowe serum regulująco – rozjaśniającego . Główny składnik aktywny serum to azeloglicyna® EKO, której działanie zostało wzmocnione obecnością witaminy B3  i ekstraktu z liści drzewa oliwkowego. Serum ma postać lekkiej, płynnej emulsji, polecanej dla skóry naczynkowej, z trądzikiem pospolitym i różowatym, przetłuszczającej się oraz przy przebarwieniach i śladach po wypryskach.

Krem wybrany? Super, ale nie zapominajcie o właściwym oczyszczeniu skory i jej tonizacji. Każda z marek kosmetyków ma w swojej ofercie oprócz kremów również  odpowiednie preparaty do oczyszczania dostosowane do potrzeb skóry naczynkowej.

Leave a Reply