Wraz z nadejściem wiosny, każda kobieta chce, aby jej skóra wyglądała młodo i nieskazitelnie. Po długim okresie zimowym, podczas którego każda z Nas nie zawsze pamiętała, aby odpowiednio do pogody zadbać o skórę, mogą pojawić się zaczerwienienia skóry, a nawWhite skin, red lips and blood on face.et niechciane pękające naczynka nazywane także teleangiektazją. Źle pielęgnowana skóra naczynkowa to nie tylko problemowy wygląd (widoczne zaczerwienienia, rumień, wrażliwość skóry, tzw. pajączki), ale też poważniejsze problemy związane z możliwością pojawienia się trądziku różowatego.

Czynnki niesprzyjające skórze naczynkowej to:

  • Słońce
  • Zmiany temperatur
  • Gorące i ostre potrawy i przyprawy
  • Spożywanie alkoholu
  • Silne emocje
  • Palenie papierosów
  • Hormony i zmiany hormonalne ( również menopauza)
  • Zaburzenia krążenia, nadciśnienie tętnicze
  • Choroby wątroby

Skórę naczynkową przy pielęgnacji należy traktować, jako nadzwyczaj wrażliwą. Często też mylimy skórę naczynkową ze skórą wrażliwą. Doprowadzamy do błędnego koła w pielegancji, gdyż skóra zaczyna źle reagować na substancje, które wzmacniają naczynka, np. na witaminę C.  Jedną z przyczyn nasilania się tego zjawiska jest szkodliwy wpływ zanieczyszczeń środowiska, w którym żyjemy. Kruchość naczynek jest związana z ich podwyższoną clean skinprzepuszczalnością, która powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych. W konsekwencji dochodzi do pojawienia się na skórze rozlanego rumienia, uczucia pieczenia i rozgrzania.

Aby najlepiej zadbać o skórę naczyniową należy wybierać kosmetyki, które wspomagają i umacniają naczynia krwionośne. Wybierajmy kremy, które w swoim składzie mają między innymi:

a) witaminy: C, K, PP, które uszczelniają oraz wzmacniają naczynia krwionośne, zapobiegają wylewom podskórnym,

b) rutynę, która zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i wzmacnia ich ścianki,

c) ginkgo bilobę, czyli ekstrakt z miłorzębu japońskiego zawierającego bioflawonoidy, które uszczelniają ściany naczyń krwionośnych, zmniejszają ich kruchość,

d) wyciąg z arniki górskiej – wzmacnia ściany naczyń

Beautiful Woman's Face and rose petals. Perfect Skinwłosowatych oraz działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo,

e) wyciąg z kasztanowca – zawiera eskulinę i escynę, które działają przeciwzapalnie,

f) wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu – wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

Właściwie dobrana pielęgnacja to podstawa funkcjonowania ze skórą naczynkową. Znając swoją skórę i czynniki wpływające na nią,  możemy zapobiegać przykrym objawom i cieszyć się pięknem naszej skóry.

Leave a Reply