W ciągu ostatniego roku rozmawiałam indywidualnie z kilkoma setkami kobiet o ich skórze, oczekiwaniach, problemach. Dodatkowo ponad 2000 kobiet w grupie – to w sumie dość duża baza porównawcza.

Prawie wszystkie mówiły o tym, że chciałyby móc nakładać makijaż kiedy chcą, a nie kiedy muszą. Ponadto pojawiło się zdanie: chciałabym wiedzieć jak skutecznie pielęgnować swoją skórę. Jesteśmy kobietami, chcemy cieszyć się naszą skórą, móc pokazywać nasze prawdziwe piękno – mieć wybór kiedy używamy makijażu i nie wstydzimy się wyjść z domu bez niego, a kiedy nakładamy go, by nasze naturalne piękno podkreślić.

Od 3 lat uczę kobiety jak skutecznie pielęgnować skórę. Widzę cały czas, że niezależnie od tego, jak często pewne tematy będę powtarzała, będą one ciągle wracały. Potrzebne są zarownow artykuły jak i filmy przypominające jak to zrobić. Dlatego po intensywnym roku konsultacji otwieram raz jeszcze temat: JAK SKUTECZNIE I ŚWIADOMIE PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ. I kiedy zastanawiałam się jak do tematu podejść usłyszałam od mojej klientki, która przyszła na drugą wizytę ustawić pielęgnację zimową: to nie tylko kwestia tego, że po raz pierwszy, odkąd pamiętam, na czole nie mam krostek, ale ja mam teraz komfort psychiczny, mam kosmetyki, które działają, ufam Ci i nie czuję potrzeby kombinowania.

I to chyba najlepiej opisuje świadomą pielęgnację. Myślisz, „no dobra ale jak to zrobić”? Już odpowiadam.

 

Zacznijmy od tego, że zgłębiam wszelką możliwą wiedzę o skórze, po to by wiedzieć, jak ona funkcjonuje. Jakie są jej potrzeby, aby funkcjonowała w prawidłowy sposób. Okazuje się, że skóra „mówi” bardzo wiele rzeczy, ale zazwyczaj jej nie rozumiesz. Pomogę Ci przetłumaczyć jej język na nasz ?

Jesteśmy bombardowane reklamami, artykułami w prasie, opiniami blo i vlogerek jak super działają dane kosmetyki. Jakie dają efekty wow, idealną skórę: gładką, jasną, promienną, bez niedoskonałości (czymkolwiek by one nie były). Wiesz, że to jest język marketingu, ale kupujesz to i tego oczekujesz od swojej skóry po zastosowaniu kosmetyku. A jeśli Ci powiem, że tu akurat skóra NIE ROZUMIE czego od niej oczekujesz? Że ona funkcjonuje na trochę innych zasadach?

Czy to oznacza, że Ty jesteś z Wenus, a Twoja skóra z Marsa?

Jeśli tak jest, to mogę sprawić, żeby Twoja skóra stała się z powrotem Wenusjanką ?

Ale musisz ją bliżej poznać i przekonać, że ona cały czas jest Wenusjanką, tylko przestałyście się rozumieć.

Zacznijmy od potrzeb skóry.

Ty mówiszpiękna, gładka, bez niedoskonałości, idealna, promienna

Ona mówi: potrzebuję odpowiednich składników odżywczych do właściwego funkcjonowania, antyoksydantów do walki z wolnymi rodnikami, z czasem spowalniam swoją aktywność, więc jeśli chcesz, żebym dobrze działała, musisz przyspieszyć moją odnowę komórkową.

Jest różnica? Jest! Brzmi skomplikowanie? Jak każdy język obcy na początku nauki!

Ale jak nauczysz się podstawowych zwrotów, to zaczniesz rozumieć, co Twoja skóra do Ciebie mówi. Tylko wtedy Twoja pielęgnacja będzie świadoma i skuteczna.

To właśnie dlatego biorąc „w obróbkę” dużą partię wiedzy o skórze i jej funkcjonowaniu (jeszcze nie całą wiedzę, ale pracuję nad tym ;)) opracowałam autorski program pielęgnacji 5 kroków do zdrowej, pięknej skóry ze skin Ekspertem.

Cel? Dobrze funkcjonująca, zdrowa skóra, która dzięki temu stanie się piękna i podkreśli jak bardzo obie jesteście Wenusjankami ?

Zaczynasz od kroku 1, czyli Diagnozy skóry. Podejrzewam, że ktoś Ci kiedyś powiedział, że masz skórę tłustą, mieszaną lub naczyniową. I wybrał jeszcze produkty z jednej serii, które w teorii miały do niej pasować. Pomogły? Sprawiły, że miałaś swoją idealną skórę? Pewnie nie do końca (jeśli w ogóle). A co jeśli oprócz skóry tłustej/trądzikowej/naczyniowej masz dodatkowo suche policzki, przebarwienia i pierwsze zmarszczki? To jaką masz skórę? No właśnie i o to chodzi w Kroku 1- Zrobienie Mapy Twojej Skóry pomoże Ci odkryć jakie są jej potrzeby i jakie powinny być priorytety Twojej pielęgnacji. To najważniejszy krok do osiągnięcia pięknej skóry.

Krok 2 to Oczyszczanie. Każdej klientce wywracam światopogląd na ten temat do góry nogami mówiąc, że ma nie używać wacików, że skórę tłustą też można myć olejkami. Czy też, jak duża część kobiet, masz kilka produktów do oczyszczania: mleczko, płyn micelarny, peeling, żel (a nawet dwa)? Hmmm, gdy dowiesz się jak prawidłowo oczyszczać skórę z makijażu, dużą część z tych produktów wyrzucisz i już nigdy nie kupisz ponownie. Gwarantuję!!!

Krok 3 to zapobieganie. Nie tylko zmarszczkom, ZAPOBIEGANIE PROBLEMOM SKÓRY. Czy nie łatwiej byłoby pielęgnować Twoją skórę, gdybyś nie miała problemów? Albo mniej niż masz obecnie? O to właśnie chodzi w uwzględnieniu tego kroku w pielęgnacji. Eliminujemy te które są najważniejsze i zapobiegamy kolejnym. jeśli zastosujemy serum antyoksydacyjne, to będziemt zapobiegać wewnętrznym zniszczeniom skóry, ale też wzmacniać naczynia (jeśli zawiera witaminy C i E), odpowiednie i regularne złuszczanie skóry będzie zmnieszało ryzyko stanów zaplanych, zwężało pory, ale też rozjaśniało przebarwienia. Jasne? Jak słońce 😉

Regeneracja czyli krok 4, to układanka puzzli. Trzeba spojrzeć na to, czego potrzebuje skóra, co już uwzględniłyśmy w pielęgnacji i dodać właściwe elementy leczące twoje problemy skóry (niezależnie od tego jakie te problemy są). Tu ważna zasada, nie działamy już, natychmiast ze wszystkim. Patrzymy na skórę kompleksowo i działamy krok po kroku, w etapach. Przecież, nie od razu Rzym zbudowano!

Krok ostatni, 5, to Ochrona – oczywiście przed słońcem, bo ono odpowiada za szereg naszych problemów ze skórą (zwiększenie wysuszenia skóry, problemy z trądzikiem, naczyniami, zmarszczki, przebarwienia). Ale ochrona to też wzmocnienie zapobiegania problemom skóry i zadbanie o prawidłową równowagę hydrolipidową. bez tej ostatniej nie osiągniesz nic w pielęgnacji i obserwuję to coraz częściej u moich klientek.

Każdy z tych kroków włączony do Twojej pielęgnacji to początek nowej drogi dla Ciebie i Twojej skóry. To nie da efektu wow – w skórze zmiany zachodzą wolniej niż deklarują producenci kosmetyków. Ale zachodzą, systematycznie, bez efektu jojo, utrwalają się i sprawiają, że Twoja skóra jest zdrowa i PIĘKNA.

Pozostaje ostatnia kwestia: JAK TO POSKŁADAĆ I POŁACZYĆ W CIĄGU DNIA? Przeciez to na pewno zabiera masę czasu, którego ja rano NIE MAM! To rozpisuję w trakcie indywidualnej konsuyltacji i tego nauczę Cię w trakcie kursu online 5 KROKÓW DO PIEKNEJ SKÓRY ZE SKIN EKSPERTEM. (po kliknięciu w nazwę dowiesz się o nim więcej).

Ale najpierw zapraszam Cię na weekendowy live, w trakcie którego więcej powiem o świadomej i skurecznej pielęgnacji. Odbędzie sie on na fanpage Skin Ekspert – termin jeszcze nie został wybrany, więc możesz mieć wpływ na to, kiedy on będzie. KLIK Warto na nim być, bo szykuję niespodziankę 🙂

Możesz też od razu sprawdzić jak nauczyć się czytać swoją skórę i jak wprowadzić 5 Kroków do Pięknej Skóry ze Skin Ekspertem w trakcie kursu online KLIK

A na koniec, jeśli dotrwałaś, zobacz kilka zdjęć zmian dokonanych na skórze po zmianie pielegnacji u moich klientek.

 

Miłego dnia 

Agnieszka Zielińska 

Twój Skin Ekspert 

21886511 10212695154085561 1380016265 o 21845339 10212695154285566 2012832133 o

 

 

 

 

 

 

21844327 10212695154325567 691996185 o21844050 10212695154205564 1674488238 o

Leave a Reply